Neljapäeval, 21. novembril kella 14.30-17.00 AS Gaasivõrk klienditeenindus ei tööta. Palume ebamugavuste pärast vabandust!
Menüü
Neljapäeval, 21. novembril kella 14.30-17.00 AS Gaasivõrk klienditeenindus ei tööta. Palume ebamugavuste pärast vabandust!

Elektri- ja soojatootmine üheskoos

Koostootmine

Elektri ja soojuse koostootmine ehk CHP (Combined Heat and Power, cogeneration)CHP (Combined Heat and Power, cogeneration) ehk elektri ja soojuse koostootmine on protsess, kus ühest seadmest väljastatakse samaaegselt kahte liiki energiat: elektrit ja soojust.

Erinevalt klassikalisest elektrijaamast, kus elektrienergia tootmise käigus tekkinud soojus väljub keskkonda, kasutatakse koostootmises tekkinud soojust tehnoloogilistes protsessides tarbimiseks, tarbevee soojendamiseks ja ruumide kütteks, säästes nii kütust kui raha.

Koostootmise eelisteks on kõrge, 85-96 % kogukasutegur energia muundamise protsessis. See tagab nii soodsama tootmise, kütuse efektiivse kasutamise kui väiksema saaste. Lokaalne tootmine tagab ka varustuskindluse ja vähendab riski, et tarbijad võiksid jääda elektri- või soojusenergiata.

Eesti Gaasi poolt pakutavad koostootmisseadmed töötavad sisepõlemismootoril ning kasutavad kütusena maa- või biogaasi. Samuti pakume soovi korral lahendusi CNG ja LNG kütustel töötavatele koostootmisjaamadele: efektiivseid ja keskkonnasõbralikke EC Poweri gaasimootoreid nimivõimsusega 6-20 kWel ja Sokrathermi gaasimootoreid võimsusega 50-530 kW.

Võta ühendust

 

Võtmed-kätte lahendused

Koostootmisjaama rajamise otstarbekusele tuleb läheneda individuaalselt. Koostöös kliendiga selgitame hoone energiatarbimise ning teostame selle põhjal arvutused sobiliku võimsusega koostootmisjaama valikuks koos finantsplaaniga, millelt klient saab hõlpsasti ülevaate säästust.

Vajalike teadmiste ja oskuste abil projekteerime ja ehitame kliendile koostootmisjaama terviklahenduse, keskendudes kvaliteedile ja jätkusuutlikkusele. Samuti tagame vajalikud kooskõlastused projekteerimis- ja ehitustegevuseks ning hiljem koostootmisjaama opereerimiseks.

Lisaks pakume koostööpartnerite abiga koostootmisjaama hoolduse täisteenust, tagades seeläbi, et seadmed saavad õigesti ja korrapäraselt hooldatud.

  1. Klient võtab ühendust
  2. Kliendi tarbimisele sobiva lahenduse leidmine
  3. Lepingu sõlmimine
  4. Projekteerimistingimused ja projekteerimine
  5. Ehitusluba ja ehitus
  6. Kasutusluba ja jaama üleandmine kliendile
  7. Korrapärane hooldustööde teostamine


Küsi pakkumist

Äriklienditugi (E-R 8:30-17:00)

+372 63 62 555